Oferujemy darmowy i niezobowiązujący audyt energetyczny i techniczny.

 

Audyt u Klienta

Czym jest audyt fotowoltaiczny i z czego się składa?

Celem jest wykonanie analizy. Dzięki niej będziemy w stanie określić czy inwestycja w system fotowoltaiczny na danym obiekcie będzie wykonalna oraz opłacalna. Audyt fotowoltaiczny to nic innego jak specjalistyczne obliczenia prowadzące do dobrania odpowiedniej instalacji. Dzięki nim będziemy wiedzieli jak duża musi być instalacja aby mogła pokryć zapotrzebowanie obiektu na energię elektryczną.

Pierwszą rzeczą jaką należy wykonać podczas audytu fotowoltaicznego jest wywiad z inwestorem.  Dzięki temu będziemy mieli niezbędne informacje wejściowe do projektu instalacji.

Drugą rzeczą jaka wchodzi w skład audytu fotowoltaicznego jest wybór konstrukcji wsporczej dla instalacji.  Na tym etapie sprawdza się, czy instalacja fotowoltaiczna powinna być na dachu czy na gruncie. Odpowiedni stelaż musi być bardzo dobrze dobrany ze względu na bezpieczeństwo, jak i samą trwałość instalacji. 

Następnie należy wykonać analizę zacienienia. Jest to niezwykle istotna część audytu fotowoltaicznego, ponieważ nawet minimalne zacienienie modułu może negatywnie wpłynąć na sprawność całej instalacji. Skutkować to może generowaniem znacznie mniejszej ilości energii elektrycznej, przez co możemy poczuć się stratni.

Kolejnym etapem jest obliczenie ilości wyprodukowanej energii. Każdy element tych obliczeń to indywidualny czynnik taki jak lokalizacja, kąt nachylenia, oraz straty, które wynikają z zacienienia modułów fotowoltaicznych.

Ostatnim czynnikiem jest analiza ekonomiczna. Składają się na nią takie kwestie jak: sposób finansowania instalacji, spadku uzysku energii na przestrzeni lat, rozliczanie się z zakładem energetycznym i wzrost cen energii.

 

Podsumowując, audyt fotowoltaiczny składa się z następujących etapów:

 

  • Wywiad z inwestorem.
  • Wybór komponentów do danej instalacji fotowolaticznej
  • Analiza zacienienia.
  • Obliczenie ilości wyprodukowanej energii.
  • Analiza ekonomiczna.

 

Zapraszamy do kontaktu

+48 798 109 783

radoslaw.bus@miltonpv.pl

Załącznik
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

Napisz do nas

Milton-pv   Radosław Buś
ul. Wojsławska 300G
39-300 Mielec

www.miltonpv.pl
tel.  +48 798 109 783
email: biuro@miltonpv.pl

NIP: 8171996051