Serwis Instalacji FotowoltaicznychCo zawiera przykładowy przegląd instalacji fotowoltaicznych? Jakie działania można uznać za zasadne podczas przeglądu gwarancyjnego? Podpowiadamy, jakie elementy są ważne podczas przeglądów i nie powinny wzbudzać naszych podejrzeń.

  1. Kontrola wizualna – prosta kontrola stanu modułów fotowoltaicznych, stabilności konstrukcji, stanu mocowań oraz inwertera, który jest jedną z najważniejszych części całej instalacji.
  2. Sprawdzenie zabezpieczenia antykorozyjnego – w przypadku materiałów podatnych na korodowanie.
  3. Czyszczenie modułów fotowoltaicznych – generalnie instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe i bezawaryjne. Czyszczenie może być konieczne tylko w wyjątkowych sytuacjach, z którymi nie poradzi sobie deszcz.
  4. Badanie kamerą termowizyjną – pozwala wykryć mikrouszkodzenia, przez które powstają tak zwane gorące punkty oraz wiele innych uszkodzeń.
  5. Sprawdzenie zabezpieczeń – jest to ważne, by wszystko działało w pełni sprawnie. Dlatego to istotne, by sprawdzać również inne zabezpieczenia, nie tylko te związane z korodowaniem.
  6. Zmierzenie parametrów elektrycznych – ważne, by określić, czy nie pojawiają się ubytki w generowaniu energii i tym podobne.


Co może wywołać nasze wątpliwości lub jest zasadne wyłącznie częściowo?

  1. Sprawdzenie przewodów AC i DC – jest to możliwe generalnie w przypadku instalacji naziemnych, do których mamy bezpośredni dostęp i są narażone na uszkodzenia spowodowane zębami gryzoni.
  2. Szczegółowa analiza inwertera – zwykle inwerter sam wyświetla błędy, jeśli jakieś się tworzą, dlatego podłączanie się do inwertera i odczyt „dodatkowych” danych mogą być niezasadne. Jednak sprawdzenie komunikatów i wszelkich ostrzeżeń jest jak najbardziej wskazane.


Mamy nadzieję, że ten wpis rozjaśnia nieco kwestię obsługi serwisowej instalacji fotowoltaicznych oraz tego, co zwykle się podczas takich przeglądów wykonuje. Należy pamiętać, żeby zawsze zgłaszać wszelkie wizualne usterki na gwarancji – brak zgłoszeń wszelkich uchybień może skutkować utratą gwarancji.

 

Instalacje fotowoltaiczne – przykładowy przegląd
Instalacje fotowoltaiczne uchodzą za mało awaryjne i bezobsługowe. Gwarancja producenta na efektywność prądotwórczą systemów wynosi około 25 lat!
Oczywiście czasem firmy w celu utrzymania gwarancji mogą wymagać corocznych przeglądów serwisowych. Koszt i zakres takiego przeglądu zazwyczaj ustalany jest indywidualnie.

Zapraszamy do kontaktu

+48 798 109 783

radoslaw.bus@miltonpv.pl

Załącznik
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

Napisz do nas

Milton-pv   Radosław Buś
ul. Wojsławska 300G
39-300 Mielec

www.miltonpv.pl
tel.  +48 798 109 783
email: biuro@miltonpv.pl

NIP: 8171996051