Gospodarstwo jednorodzinne posiada ciągłe zapotrzebowanie na prąd. Przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji pozwalający stworzyć taką domową elektrownię fotowoltaiczną, która będzie spełniać wszelkie Twoje oczekiwania.Darmowa wycena, doradztwo i dojazd do klienta.

Zapewniamy inwestorom komfort i bezpieczeństwo oferując wykonanie instalacji fotowoltaicznej "na gotowo".

Projekt Instalacji Fotowoltaicznej

Projekt instalacji fotowoltaicznej – indywidualne podejście

Każda instalacja powinna być zaprojektowana pod indywidualne potrzeby Klienta i dostosowana do warunków technicznych miejsca instalacji. Co warto wiedzieć przed montażem fotowoltaiki? Aby stworzyć projekt instalacji fotowoltaicznej niezbędne są szczegółowe informacje o miejscu montażu jak:

  •    rodzaj pokrycia dachowego (blachodachówka, blacha trapezowa, dachówka ceramiczna, bitumiczna itp.),

  •     wymiary dachu,

  •     kąt nachylenia dachu,

  •     ekspozycja budynku względem słońca (dokładny adres),

  •    w przypadku montażu na gruncie istotna jest wielkość działki przeznaczonej pod budowę i jej usytuowanie,

  •    zużycie prądu w danym gospodarstwie domowym lub firmie (wysokość rachunków za prąd, przewidywane zużycie).

Etapy tworzenia projektu instalacji fotowoltaicznej
Określenie bieżącego i planowanego zużycia prądu w gospodarstwie domowym – dzięki temu możliwy jest właściwy dobór mocy instalacji. Zbyt mała moc sprawi, że elektrownia słoneczna nie będzie wystarczająco wydajna, z kolei za duża moc to niepotrzebna inwestycja i wydłużony czas zwrotu.
    Ocena możliwości montażowych i dobór wielkości instalacji przy uwzględnieniu strat wynikających np. z zacienienia. Gdy wiemy już ile modułów należy zamontować należy rozplanować rozmieszczenie paneli na dachu biorąc pod uwagę strefy zacienień jakie mogą się tworzyć w ciągu dnia.
    Obliczenie uzysku energii elektrycznej w ciągu roku (wynikającego z zaplanowanego położenia paneli). W przypadku jeśli nie jest możliwe zamontowanie modułów w strefach bez zacienienia należy zaplanować zastosowanie optymalizatorów mocy, które będą wymuszać pracę w punkcie mocy maksymalnej, dzięki temu zwiększymy uzysk z instalacji.
    Ustalenie technicznych możliwości rozmieszczenia przewodów instalacji – przed przystąpieniem do montażu ustala się miejsce wpięcia instalacji fotowoltaicznej do instalacji wewnętrznej elektrycznej w budynku oraz miejsce montażu falownika. Prawidłowo wykonane opracowanie zawiera także plan wykonania instalacji zabezpieczającej układ przed przepięciami prądowymi i sprzężeniami.
    Określenie planowanego efektu ekologicznego – w wyniku budowy instalacji fotowoltaicznej następuje redukcja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, powstających w procesie spalania paliw dla celów energetycznych. Aby ocenić efekt ekologiczny szacuje się wielkość emisji unikniętej w wyniku zastosowania energii odnawialnej.
Dobry projekt instalacji fotowoltaicznej kluczem do sukcesu
Każdy projekt jest inny, dostosowany do konkretnych warunków technicznych i zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Na indywidualnym audycie energetycznym przedstawiamy gotowy projekt rozmieszczenia modułów fotowoltaicznych na dachu Klienta i konsultujemy z nim możliwości montażowe jak np. umiejscowienie falownika, trasy kablowe. Dzięki wizycie na miejscu montażu i rozmowie z inwestorem, jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać moc instalacji fotowoltaicznej oraz przedstawić pełny projekt.

Zapraszamy do kontaktu

+48 798 109 783

radoslaw.bus@miltonpv.pl

Załącznik
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

Napisz do nas

Milton-pv   Radosław Buś
ul. Wojsławska 300G
39-300 Mielec

www.miltonpv.pl
tel.  +48 798 109 783
email: biuro@miltonpv.pl

NIP: 8171996051